Zapraszamy na relację trenerów akademii z turnieju w Austrii.

 

 

 

 

Dzisiejsze zmagania (12.05) w grupie pozwoliły nam na zajęcie 4 miejsca w tabeli. Przegraliśmy z FK Mladost Apatin 2:0. Po naprawdę zaciętym spotkaniu, drużyna z Serbii wykorzystała swoje sytuacje. Drugi mecz z II. Kerulet UFC B ( Węgry ) zakończył się wynikiem 0:0. Zawodnicy Akademii przeważali tym meczu, jednak zabrakło nam trochę szczęścia na dobre wykończenie akcji i strzelenie choć jednej bramki. Tyle dokładnie nam zabrakło, aby zająć 3 miejsce i grać o miejsca 7-9. W meczach o 10 miejsce pokonaliśmy FK Gargzdai 66 (Litwa) 4:1 oraz FK Drnovice (Czechy) 5:0. Warto dodać, że rywalizowaliśmy w grupie z drużynami, które wygrały swoje finałowe grupy o miejsca 1-3, 4-6, 7-9, 13-15, 16-18. Jest to dowodem na to, że mieliśmy najsilniejszą grupę.

Po turnieju, odbył się pochód w miejscowości Adlwang z orkiestrą, a następnie rozdanie medali i dyplomów. My jako trenerzy jesteśmy zadowoleni z postawy, którą prezentowali nasi zawodnicy. Zostawili wielkie serce na boisku oraz dużo zdrowia. Poziomem piłkarskim wcale nie odstawali od rywali, a wyniki były bardzo małe. Czasem tak bywa, że brakuje odrobiny szczęścia. Na pewno uzyskaliśmy dużo doświadczenia. Mogliśmy rywalizować z drużynami aż 7 różnych krajów! Przeżyliśmy świetną przygodę oraz zintegrowaliśmy się jeszcze bardziej.

  Dzięki takim wydarzeniom stajemy się bardziej zgraną i pewną siebie drużyną, co na pewno zaowocuje! Chłopcy pierwszy raz mieli możliwość zagrać na międzynarodowym turnieju, ale na pewno nie ostatni.

Obiecujemy, że powtórzymy taki wyjazd. Chcielibyśmy podziękować rodzicom oraz wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki i dopingowali z Polski! 

Dziękujemy naszym trenerom Natalii Fidos oraz Jakubowi Szcześniakowi za relację, a całej sportowej ekipie za godne reprezentowanie naszego regionu i klubu za granicą.