Zaległy mecz 14 kolejki rozgrywek ligi wojewódzkiej juniorów starszych odbył się 18 kwietnia br. w Kołobrzegu.

O godzinie 18 00 na płytę główną Stadionu im. Sebastiana Karpiniuka wyszły zespoły Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg oraz Floty Świnoujście. Spotkanie odbyło się przy dość licznej publiczności.

Jako pierwsza na prowadzenie wyszła drużyna gości w 13 minucie. Przeprowadzili akcję lewą stroną boiska, a płaskie podanie trafiło w pole karne gdzie z bliskiej odległości oddali strzał na bramkę. Gospodarze wyrównali w 24 minucie. Autorem gola był Asen Asenov Angelov, który po ładnym minięciu bocznego defensora Floty posłał piłkę precyzyjnie między słupki bramki.

Początek drugiej odsłony należał do kołobrzeżan. Ich inicjatywa spowodowała, że w 55 minucie objęli prowadzenie na 2:1 po golu Tomasza Podolaka, którego obsłużył Patryk Łątkowski dośrodkowaniem w pole karne. Radość w szeregach akademii trwała 5 minut, ponieważ przyjezdni wykorzystali pewien brak koncentracji obrońców i zdobyli bramkę na 2:2. Od tej chwili gospodarze starali się częściej zagrażać bramce, lecz narażali się na kontrataki. Jedna z takich akcji zakończył się faulem i podyktowanym rzutem karnym dla graczy z miasta trzech wysp.

Rzut karny obronił bramkarz, Wojciech Wojtowicz (zdjęcie główne), który wyczuł intencje strzelającego i uchronił zespół od utraty gola. Jednak ten wyczyn, jak się później  okazało to za mało aby wygrać u siebie. Obie ekipy podzieliły się punktami.