Trzeci mecz w ostatnich 7 dniach rozegrali juniorzy starsi Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg. Dziś, tj. 15 kwietnia br. podejmowali na własnym boisku FASE Szczecin.

 

Punktualnie o godz. 17 30 sędzia Piotr Woźniak rozpoczął zawody. Na liniach bocznych wspierali go Daniel Biedrzycki oraz Kamil Barwinek. Mimo chłodnego popołudnia na Euroboisko przy ul. Śliwińskiego przybyła liczna grupa kołobrzeskich kibiców. Nie zabrakło również szczecińskich sympatyków FASE Szczecin.

Pierwsza połowa rozpoczęła się dość spokojnie. Obie drużyny starały się poznać siebie nawzajem. Niebawem lekką przewagę zaczęli uzyskiwać przyjezdni. Jednak to gospodarze jako pierwsi zdobyli gola. W 13 minucie Bartosz Kaźmierczak wykonał rzut wolny . Jego dośrodkowanie w pole karne trafiło do Mastafy Basriev, który precyzyjnym strzałem głową trafił do siatki rywali. Od tej chwili zespół FASE Szczecin zyskał optyczną przewagę i zamierzał jak najszybciej wyrównać. Do przerwy ten cel im się nie powiódł.

Na drugie 45 minut obie drużyny wyszły w tych samych składach. Od początku, co zrozumiałe inicjatywa należała do gości dla których remis na wyjeździe był absolutnym minimum. W 65 minucie przeprowadzili akcję środkiem pola. Jeden z zawodników przyjezdnych oddał strzał w poprzeczkę z około 22 metrów. Piłka wpadła do przepychających się przed bramką zawodników. Strzał z bliska odbija Wojciech Wojtowicz, jednak dobitka znajduje drogę do siatki (1:1).

Zespoły miały jeszcze okazje do powiększenia dorobku bramkowego, lecz ich bramkarze nie dali im satysfakcji i dobrze bronili strzały do swoich siatek. Podział punktów sprawiedliwy, choć niewiele dający stronom patrząc na ligową tabelę.

Dziękujemy sędziom za dobrze prowadzone spotkanie.

Co powiedział po meczu trener gospodarzy, Michał Wojtowicz ?

AP: Gdy rozmawialiśmy ostatnio po trzecim wygranym meczu był Pan umiarkowanym optymistą przed dzisiejszym spotkaniem. Z jakiego powodu?

MW: Przede wszystkim dziękuję chłopakom za ten trudny mecz. Zagraliśmy trzecie zawody w iście ekspresowym tempie, tzn. 8 i 11 oraz dziś 15 kwietnia. Widać było w drugiej połowie, że skurcze zaczęły nam dokuczać. Zmiany były konieczne.

AP: Czwarty mecz nie przegrany. Można by rzec udany początek rundy.

MW: Tak. Nie można narzekać, aczkolwiek wiemy że jeszcze sporo pracy przed nami. W najbliższą środę przyjeżdża do nas Flota Świnoujście, natomiast w niedzielę jedziemy do Bałtyku Koszalin.

AP: Dziękujemy za rozmowę i życzymy kolejnych punktów.

 

Skład AP Kotwica Kołobrzeg:

Wojciech Wojtowicz, Bartłomiej Lal (61’ Asen Asenov Angelov) , Łukasz Giliński, Dominik Maciejewski, Patryk Łątkowski (55’ Jan Sabik), Filip Lewicz, Mustafa Basriev, Miłosz Dembski (70’ Mateusz Szymański), Adrian Kogut (55’ Jan Sabik), Tomasz Podolak, Jarosław Kuchnio (60’ Mateusz Szymański ).

Rezerwa:

Szymon Waliszewski, Asen Asenov Angelov, Gracjan Gronkiewicz, Jan Sabik, Bartosz Kaźmierczak, Bartosz Pałczak.