Tylko trzy dni mieli na regenerację chłopcy z Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg. Po wygranym meczu u siebie trzeba było udać się na Równinę Pyrzycko – Stargardzką po kolejne ligowe punkty.

 

 

Drugą kolejkę ligi wojewódzkiej trampkarzy, podopieczni Natalii Fidos rozegrali dziś tj. 24.03. br. o godz. 17 00 w Stargardzie.

Pierwsza połowa obfitowała w dużo niewykorzystanych sytuacji gości. Gospodarze również zagrażali bramce gości, jednak bramkarz spisał się dwa razy doskonale. Przyjezdni częściej konstruowali akcje ofensywne i utrzymywaliśmy się przy piłce. Chłopcy starali się budować akcje na własnej połowie i umiejętnie przenosili ciężar gry tak, jak było powiedziane w założeniach przedmeczowych.

Pierwsza bramka wpadła w 15 minucie potyczki po indywidualnej akcji zawodnika z Kołobrzegu, Borysa Papucewicza. Pokazał plecy aż trzem rywalom i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Sokoła Pyrzyce. Do przerwy więcej goli nie padło.

Po gwizdku sędziego oznajmiającego początek drugiej połowy obraz gry nie odbiegał zbyt od scenariusza pierwszej połowy. Kołobrzeżanie procentowo częściej posiadali piłkę jednak nie przekładało się to na zdobycze bramkowe. Konieczne okazały się zmiany w ustawieniu. Na 5 minut przed końcem zawodów, Marek Szymański dostał za zadanie zagrać w pomocy na lewym skrzydle. Analiza gry przez trenerkę przyjezdnych okazała się strzałem w przysłowiową „dziesiątkę”. Zawodnik w pojedynku z bocznym obrońcą wyszedł jako zwycięzca, „złamał” linię do środka w polu karnym, wyszedł vis a vis piłkarza w rękawicach i oddał strzał w „długi” róg bramki. Tym zagraniem ustalił wynik na 0:2 dla Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg.

Po meczu trenerka AP Kotwica Kołobrzeg powiedziała:

NF: Wynik powinien być wyższy, szkoda że szczególnie w pierwszej połowie nie wykorzystaliśmy dogodnych sytuacji bramkowych.

AP: Końcowy wynik zadawala ?

NF: Tak. Cały zespół zagraj lepiej w drugiej połowie. W przerwie nakreśliłam zadania i jestem zadowolona, że chłopcy je realizowali. Gramy  konsekwentnie do końca, dowodem jest bramka w końcówce.

AP: Dziękujemy i gratulujemy wygranej.