W ostatni weekend (24-25 lutego br.) w Starogardzie Gdańskim odbyła się VI edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Beniaminek Cup 2018.

W hali miejskiej im. Andrzeja Grubby toczyły się potyczki piłkarskie chłopców z rocznika 2009, w których udział wzięły najlepsze drużyny z Polski (m.in. Lech Poznań, Legia Warszawa, Śląsk Wrocław) oraz z zagranicy (Sheffield United, Neman Grodno, Olimpia Kowno, Sdyushor Kaliningrad).

Najbardziej uznana ekipa z naszego rejonu, szczecińska Pogoń do wzmocnienia swej defensywy zaprosiła bramkarza z Kołobrzegu – Szymona Wajszczyka. Ten utalentowany 9-letni mieszkaniec Kołobrzegu na co dzień swoje umiejętności piłkarskie szlifuje w Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg pod kierunkiem trenera Grzegorza Gronkiewicza.

W pierwszym dniu turnieju drużyna Pogoni Szczecin zajęła pierwsze miejsce w fazie grupowej. Szymon zaliczył udany występ, na 9 spotkań rywale do jego bramki przedarli się tylko 2 razy. Drugiego dnia turnieju chłopcy zmierzyli się z Lechem Poznań (4:0), Sdyushor Kaliningrad (1:0), Legią Warszawa (3:0) oraz Śląskiem Wrocław (2:0). Bez straty bramki wywalczyli złote medale i puchar Turnieju.

Dla naszego młodego adepta piłki nożnej, debiutującego w barwach Pogoni Szczecin, na pewno były to niezapomniane chwile, pełne wrażeń i nowych doświadczeń.

Gratulujemy Szymon !