LW junior starszy: w niedzielne popołudnie goli nie zabrakło

Wczoraj (22.10) późnym popołudniem na Euroboisku przy ul. Śliwińskiego w Kołobrzegu odbył się ostatni mecz kończący 9 kolejkę rozgrywek Ligi Wojewódzkiej Juniorów Starszych.

O godz. 17 30 rozpoczęły sportowe zmagania drużyn Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg oraz Arkonii Szczecin.

Oba zespoły rozpoczęły zawody spokojnie, starając się konstruować swoje akcje od tyłu. Widać było, że żadna ze stron nie chciała pierwsza stracić gola. Wraz z upływem czasu zespoły starały się zagrażać przeciwnikom zarówno z bocznych sektorów boiska jak i środkiem pola. Jako pierwszym taka sztuka powiodła się gospodarzom. W 20 minucie z prawej strony pola karnego Arkonii piłkę dośrodkowywał Filip Lewicz. Na 8 metrze podanie trafia do Jarosława Kuchnio, który bez wahania zamienił je na gola.  Przyjezdni starali się doprowadzić do wyrównania, lecz na przerwę kołobrzeżanie schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Po gwizdku prowadzącego zawody szczecinianie zamierzali szybko odwrócić losy meczu i wyrównać. Na szczęście dla gospodarzy nie udawało im się to. W 68 minucie zespół akademii podwyższył rezultat na 2:0. Autorem drugiej zdobyczy bramkowej został Bartosz Kaźmierczak. On to bowiem został obsłużony przez strzelca pierwszej bramki i bezpośrednio uderzył z woleja opadającą futbolówkę z odległości około 20 metrów. Bramkarzowi pozostało odprowadzenie wzrokiem lecącej do siatki piłki. Po pięciu minutach Bartłomiej Lal dał powód do radości przybyłym kibicom akademii. Po akcji lewą stroną pokonał w pojedynku golkipera Arkonii i z kąta, technicznym uderzeniem posłał piłkę na dalszy słupek bramki. Asystę przy tym trafieniu zaliczył popularny „Jaro”. Goście nie odpuszczali pola i zamierzali zmniejszyć rozmiary porażki. Jednak i poczynania były neutralizowane przed polem karnym. Wynik meczu został ustalony w 80 minucie. Strzelec pierwszego gola w „towarzystwie” dwóch obrońców zdołał ich przechytrzyć w polu karnym i czwarty raz sędzia musiał zanotować w notesie podwyższenie wyniku dla Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg. W podziękowaniu „Jaro” podbiegł do Miłosza Dembskiego, który wypatrzył dobrze ustawionego kolegę i podał mu piłkę.

Atut własnego boiska został wykorzystany. Tym samym podopieczni trenera Michała Wojtowicza od czterech spotkań nie przegrali, a co istotne trzy razy odnieśli zwycięstwa.