LW junior starszy: mecz u ubiegłorocznego zwycięzcy ligi

Po dwóch wygranych ligowych meczach, z wiarą w umiejętności lecz świadomi że jadą do jednego z faworytów po mistrzostwo województwa, juniorzy starsi udali się 15 października br. do Szczecina.

Tradycyjnie przy ul. Bandurskiego zostało rozegrane spotkanie pomiędzy Stalą Szczecin, a Akademią Piłkarską Kotwica Kołobrzeg. O godz. 14 oo zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego. Gospodarze znani z dobrego konstruowania akcji od tyłu i dziś również nie odbiegali od tej reguły. Wykorzystywali atut własnego boiska i starali się zagrozić bramce przyjezdnych z różnych sektorów boiska. Jedna z takich akcji zakończyła się powodzeniem, gdyż po błędzie indywidualnym obrońcy, napastnik Stali strzałem z bliska wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Na drugą połowę trener kołobrzeżan zmienił nieco taktykę, wskazał na priorytety i nakazał realizować nakreślony scenariusz. W związku z tym, iż linia defensywna sprawowała się dobrze zespół zaczął konsekwentnie zdobywać coraz więcej pola, przesuwając się wyżej. Żmudna  i ciężka praca przyniosła efekt w 71 minucie, po jednej z akcji i zamieszaniu w polu karnym, Filip Lewicz oddał strzał na bramkę doprowadzając do wyrównania. Mimo, że goście mogli nawet wygrać spotkanie, to remis z faworytem nie jest złym wynikiem. Z przebiegu rywalizacji należy jednak stwierdzić, że podział punktów jest sprawiedliwy, 1:1 (1:0).

Cieszy fakt, że zespół Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg w ostatnich trzech meczach zdobył 7 pkt. z wymagającymi zespołami.