II liga kobiet: … jadą punkty z miasta Neptuna

W sobotni wieczór (23.09) dziewczyny reprezentujące Akademię Piłkarską Kotwica Kołobrzeg grały w Gdańsku z zespołem Biało – Zielone Gdańsk. Dziś o godzinie 19 00, w ramach 5 kolejki rozgrywek II ligi kobiet gr. wielkopolskiej nasze Panie pokonały gospodynie w stosunku 0:3.

W pierwszej połowie przybyła na mecz publiczność nie zobaczyła goli. Natomiast zostało im to zrekompensowane w drugiej odsłonie. Oba rywalizujące zespoły walczyły o każdy centymetr boiska. Z minuty na minutę rysowała się przewaga podopiecznych Łukasza Krymowskiego. Przemyślanie konstruowane akcje drużyny zaowocowały strzelonymi golami.  Sędzia prowadzący zawody trzy razy wpisywał do notesu nazwiska kołobrzeżanek:

– 50 min. Kornelia Bińczyk
– 65 min. Kornelia Bińczyk
– 79 min. Marcelina Szpak

Po ostatnim trafieniu wynik na tablicy nie zmienił się. Kolejny raz nasz młody zespół Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg pokazał charakter , gdzie walczył nie tylko z zespołem z Gdańska, ale i z przeciwnościami losu. Mianowicie w 10 minucie meczu boisko z powodu kontuzji opuściła Anna Tabaczyk. Podobnie jak koleżanka, w 80 minucie na ławkę musiała usiąść Oliwia Iwanejko.

Z pomeczowych opinii wynika, że praca trójki sędziów nie stała na wysokim poziomie. Popełniane przez nich liczne błędy doprowadziły do urazów w obu drużynach i nerwowej atmosfery na boisku. Nie zabrakło żółtych kartek: Rojek Natalia, Wilczkiewicz Weronika.

Ogromne podziękowania i brawa należą się dla kibiców kołobrzeskiej drużyny. Mimo wielu kilometrów do pokonania, już drugi raz wspierają dziewczyny podczas meczu wyjazdowego.