II liga kobiet: trudny mecz w mieście M.Kopernika

W 3 kolejce II ligi kobiet grupy wielkopolskiej zespół Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg udał się na ziemię kujawsko  – pomorską, by tam osiągnąć korzystny rezultat.

Gospodarzem spotkania był solidny zespół Gwiazda Kania Toruń.

Już od pierwszego gwizdka torunianki narzuciły ofensywny styl gry. Zaowocowało to szybko zdobytym golem w 5 minucie potyczki.  Zmusiło to kołobrzeski zespół do bardziej otwartej gry. Swoje okazje do strzelenia gola miały: Kornelia Bińczyk, Olga Szpak oraz Anna Tabaczyk. Jednak w wykończeniach strzałów brakowało nieco dokładności. Należy dodać, że tego dnia bardzo dobrze była dysponowana bramkarka z Torunia.

W przerwie meczu, trener Łukasz Krymowski nakreślił scenariusz, który miały realizować jego podopieczne. Cenne wskazówki okazały się trafne i tak oto w 59 minucie dziewczyny znad Parsęty przeprowadziły składną akcję, którą wykończyła Julia Gruchała.  W sytuacji sam na sam z bramkarką ustaliła wynik meczu na 1:1.

Do ostatnich sekund obie drużyny walczyły o komplet punktów, ale Panie które miały założone rękawice, tego dnia rozgrywały bardzo dobre zawody.
Po trudnym meczu udało się wywalczyć 1 punkt.