LW junior starszy: cel – zdobyć komplet punktów

W niedzielę, 3 września br. do Kołobrzegu przyjechał zespół Zrywu Kretomino, aby rywalizować w Lidze Wojewódzkiej ZZPN z Akademią Piłkarską Kotwica Kołobrzeg. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17 30 na Euroboisku w Kołobrzegu.

Przyjezdni od początku zawodów próbowali zaskoczyć gospodarzy wysokim pressingiem. Szybko przenieśli ciężar gry na połowę zawodników w biało niebieskich strojach. Na szczęście podopieczni Michała Wojtowicza szybko zorientowali się w zamiarach przeciwnika i po opanowaniu piłki wyprowadzili groźną akcję prawą stroną boiska. Prowadzenie dla drużyny akademii w 2 minucie zapewnił, Bartosz Kaźmierczak, który płaskim strzałem po ziemi skierował piłkę do siatki. To jednak nie zraziło przyjezdnych i szybko ponownie zaatakowali. Odpowiedź ze strony kołobrzeżan była równie szybka. Otóż w 5 minucie Bartek Szczerba zainicjował akcję prawą stroną i dokładnie podał do wychodzącego środkiem Michała Korgula. To on właśnie podwyższył wynik na 2:0. W 30 minucie duet Mustafa Basriev – Jarosław Kuchnio spowodował, że bramkarz Zrywu po raz trzeci wyciągał futbolówkę z siatki. „Jaro” z bliskiej odległości oddał celny strzał. Na 8 minut przed końcem pierwszej połowy, po raz drugi Bartosz Kaźmierczak strzelił bramkę z około 12 metrów.

Na drugą połowę zespół z Kretomina wyszedł z zamiarem zmniejszenia strat. Jednak piątego gola dla akademii zdobył Oktawian Gwizdał. Lobem skierował piłkę między słupki przeciwnika z odległości 16 metrów, w 69 minucie zawodów. Drużyna przyjezdnych walczyła do końca i zostało to nagrodzone w 90 minucie. Przeprowadzili składną akcję prawą stroną boiska i uderzeniem piłki z narożnika pola karnego zdobyli honorowe trafienie.

Gratulujemy drużynie drugiego zwycięstwa w tym sezonie. Za tydzień (09.09.) czeka ich pojedynek z AP MKP Szczecinek. Powodzenia!