LW junior starszy: po punkty promem do Świnoujścia

Juniorzy starsi naszej akademii w swoim pierwszym inauguracyjnym meczu Ligi Wojewódzkiej ZZPN sezonu 2017/2018 byli gośćmi w mieście trzech wysp. Zespół gospodarzy mimo, że wydawałoby się znany z poprzednich sezonów był zagadką dla sztabu szkoleniowego.  Przypuszczenia okazały się zasadne.

W niedzielę 27 sierpnia br. o godzinie 11 00 rozpoczęły się zawody. W pierwszych minutach spotkania zarówno gospodarze jak i goście starali się „poznać” nawzajem. W miarę upływu czasu mecz napierał tempa, ku zadowoleniu obserwujących mecz sympatyków Floty Świnoujście. Wynik meczu otworzył Michał Korgul w 25 minucie. Dał prowadzenie Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg po dokładnym podaniu Jarosława Kuchnio. Do gwizdka sędziego kończącego pierwszą połowę, rezultat nie uległ zmianie.

Po przerwie, w 49 minucie gospodarze wyrównali na 1:1. Wskazówki udzielone w przerwie piłkarzom gospodarzy, przez trenera Dariusza Cader podziałały mobilizująco, ponieważ Flota szybko odrobiła stratę. W czasie drugiej odsłony kołobrzeżanie mieli kilka okazji do zdobycia goli. Jednak ta najważniejsza, dająca wygraną bramka wpadła dopiero w 83 minucie. Po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy futbolówkę do ich siatki posłał asystujący przy pierwszym trafieniu popularny „Jaro”.

Wygrana cieszy, gdyż Flota to zmieniony zespół, z nowym trenerem i kilkoma nowymi zawodnikami i nie było tu łatwo o komplet punktów. Trener kołobrzeżan po ostatnim gwizdku powiedział, „wygraliśmy zasłużenie, ale po trudnym meczu.”

Gratulujemy chłopakom pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. Za tydzień (03.09.) do Kołobrzegu przyjedzie Zryw Kretomino. Zapraszamy !