LW junior starszy: świnoujska Flota przybiła do Kołobrzegu

Mecz kończący 23 kolejkę rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych odbył się w Kołobrzegu 7 maja br. o godz. 15 00 na Euroboisku.

Na murawę wybiegły sąsiadujące w tabeli zespoły Akademii Piłkarska Kotwica Kołobrzeg oraz Floty Świnoujście. Dodajmy, że słoneczna pogoda spowodowała, że na trybunie pojawiło się sporo kibiców.

Te niedzielne piłkarskie popołudnie lepiej zaczęło się dla piłkarzy Floty. W 15 minucie objęli prowadzenie po błędzie indywidualnym jednego z obrońców.  Jednakże ich radość trwała tylko do 17 minuty. Tyle bowiem czasu potrzebowali podopieczni teamu trenerskiego Wojtowicz – Krymowski, by wyrównać. Mastafa Basriev oddał precyzyjny strzał z rzutu wolnego z około 20 metrów. W 22 minucie goście ponownie wyszli na prowadzenie. Tym razem przeprowadzili akcję lewą stroną boiska i zdobyli gola. Odpowiedź piłkarzy akademii przyszła po 6 minutach. Znowu nazwisko Basriev pojawiło się w notesie sędziego. Doprowadził do wyrównania strzelając głową po wrzutce Bartosza Kaźmierczaka. Do końca pierwszej połowy więcej bramek nie padło.

Pechowo dla gospodarzy zaczęło się drugie 45 minut. Mianowicie w 51 minucie czerwoną kartkę otrzymał zdobywca dwóch goli dla kołobrzeżan za niesportowe zachowanie. Dał się sprowokować zawodnikowi gości. Ta sytuacja wymusiła na sztabie szkoleniowym wykonanie zmian oraz korektę ustawienia zawodników. Jak się okazało decyzje były słuszne. W 60 minucie, miejscowi grając w osłabieniu wychodzą na prowadzenie. Rzut karny (zagranie ręką) zamienił na bramkę, Michał Korgul. Ta bramka nieco ostudziła zawodników Floty, która cofnęła się do defensywy. Na 20 minut przed końcowym gwizdkiem indywidualną akcję przeprowadził Filip Lewicz. W pojedynku z bramkarzem okazał się lepszy i płaskim strzałem skierował futbolówkę między słupki przyjezdnych (4:2). Wynik spotkania na 5:2 ustalił kapitan Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg, Marcin Zabost. Po rzucie rożnym z bliskiej odległości posłał piłkę do siatki rywali.

Należy pochwalić drużynę znad Parsęty, iż grając w dziesiątkę potrafili przeważyć szalę zwycięstwa na własną stronę.

Za tydzień czeka ich wyjazd do wicelidera, drużyny Świt Szczecin. Życzymy powodzenia!