III liga kobiet ZZPN: czy po tym meczu II liga jest w zasięgu kołobrzeżanek?

Mecz na szczycie. Takiego określenia należy użyć, aby opisać dzisiejszy pojedynek drużyn kobiecych pretendujących do rozgrywek do wyżej klasie rozgrywkowej.

Sobotnie (06.05) spotkanie w Międzyzdrojach zasługuje na miano meczu na szczycie. Wicelider rozgrywek III ligi kobiet ZZPN podejmował u siebie lidera, drużynę Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg. Tego typu zawody zawsze energetyzują kibiców rywalizujących ekip. Ten niewątpliwie najciekawszy mecz kolejki zakończył się zwycięstwem podopiecznych Łukasza Krymowskiego.

Od początku meczu wydarzenia na boisku kontrolowały zawodniczki Akademii i zostało im to nagrodzone w 20 minucie po przepięknym uderzeniu Angeliki Papierz z ponad 40 metrów. Na przerwę przyjezdne schodziły w dobrych humorach.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnych ataków Fali Międzyzdroje, której  to zawodniczki stworzyły sobie kilka sytuacji bramkowych. Na szczęście dla kołobrzeskich pań, tego dnia zawodziła im skuteczność. Kołobrzeżanki przetrwały trudny okres w tym spotkaniu i strzeliły jeszcze dwa gole w 60 oraz 63 minucie. Tego dnia zespół Fali było stać tylko na jedno trafienie z rzutu karnego w 77 minucie. Wygrana 1:3 (0:1) zasłużona.

To kolejna już wygrana piłkarek Akademii i za to należą się ogromne brawa.

W związku z powyższym, w kołobrzeskim środowisku piłkarskim pojawia się opinia, że perspektywa goszczenia w rozgrywkach II ligi staje się realna.

Kolejny wyjazdowy mecz nasze piłkarki rozegrają 13 maja ( sobota ) o godzinie 11:00 z zawsze groźnym zespołem Zalewu Stepnica.

Skład AP Kotwica Kołobrzeg :

Zaklika Klaudia, Kawałek Klaudia, Szpak Olga, Wilczkiewicz Weronika, Papierz Angelika, Wziątek Monika, Rojek Natalia, Tabaczyk Anna, Szpak Marcelina, Kosakowska Kinga ( 77 min – Kostuś Martyna ), Bińczyk Kornelia

Bramki zdobywały:

20min. Angelika Papierz,

60min. Kornelia Bińczyk,

63min. Marcelina Szpak.