III liga kobiet: mecz w trudnych warunkach o fotel lidera

To mógł być mecz o przewodnictwo w tabeli. Nie wszystko jednak zależało od kołobrzeżanek…

W minioną sobotę, 29 kwietnia zespół III ligowej AP Kotwica Kołobrzeg podejmował u siebie drużynę UKS Victoria Sianów SP 2. Goście, to bardzo doświadczony zespół prowadzony przez Jędrzeja Bieleckiego. Jego podopieczne postawiły kołobrzeżankom duże wymagania. Zawody toczyły się w iście „angielskiej” aurze, obfite opady deszczu utrudniały piłkarkom akademii konstruowanie akcji ofensywnych. Łatwiej było się bronić przyjezdnym.

W tych warunkach, w pierwszej połowie podopieczne Łukasza Krymowskiego stworzyły dwie dogodne sytuacje do strzelenia bramki, lecz zawiodła skuteczność.

Po przerwie defensywnie ustawiona drużyna z Sianowa skutecznie rozbijała kolejne ataki zawodniczek z Kołobrzegu. Drużyna Akademii pokazała dużą cierpliwość, która została nagrodzona w 79 minucie meczu. Gola na wagę 3 punktów zdobyła Marcelina Szpak.

Cały zespół zasłużył na tą wygraną.

W innym meczu 13 kolejki, lider Fala Międzyzdroje zagrała w Szczecinie z Vielgovią. W wyniku porażki 2:1 Fali oraz ambitnej i wygranej grze Dziewczyn znad Parsęty, te drugie zajęły fotel lidera rozgrywek.

Gratulujemy!

W 14 kolejce III ligi Kobiet ZZPN nasz zespół swój mecz rozegra na wyjeździe. Przeciwnikiem będzie zespół Fali Międzyzdroje. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 6 maja o godzinie 18:00.