LW junior starszy: inauguracja wiosny z AP MKP Szczecinek

W niedzielę (19.03.) pierwsze spotkanie rundy wiosennej rozegrali juniorzy starsi. Ich rywalem był drużyna AP MKP Szczecinek.

Mecz rozpoczął się o godzinie 15 00 na Euroboisku w Kołobrzegu. Pierwsza połowa stała na wyrównanym poziomie. Obie drużyny stwarzały okazje do zdobycia goli. Więcej szczęścia mieli jednak przyjezdni, co potwierdzili w 40 minucie. Objęli prowadzenie po akcji z lewej strony pola karnego. Płaskim strzałem po ziemi pokonali bramkarza gospodarzy. W 43 minucie mogło dojść do wyrównania, bowiem po zamieszaniu pod bramką, goście wybili piłkę a ta trafiła tylko w poprzeczkę.

Druga odsłona rozpoczęła się pechowo dla kołobrzeżan. W 51 minucie stoper obejrzał czerwony kartonik za zatrzymanie przeciwnika pociągając koszulkę. Od tego momentu grało się już mało komfortowo. Zespół akademii ze Szczecinka wykorzystał liczebną przewagę i 60 minucie podwyższył wynik na 0:2. Tym razem futbolówka znalazła drogę do siatki po rzucie wolnym, a rykoszet całkowicie zmylił golkipera gospodarzy.

Do ostatniego gwizdka, rezultat nie uległ zmianie. Mimo porażki kołobrzeski zespół zagrał ciekawe spotkanie. Jednak z uwagi na grę w 10 wywalczenie choćby remisu było trudne. Należy jednak pochwalić zawodników znad Parsęty za walkę do końca.

Za tydzień okazja do zdobycia punktów w Świnoujściu. Powodzenia!