III liga kobiet: pojedynek z Zalewem Stepnica

dsc01153Sporo bramek zobaczyli kibice, którzy zasiedli na stadionie im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu. Drużyna żeńska Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg podejmowała rywalki ze Stepnicy.

W ramach 6 kolejki III Ligi Kobiet ZZPN do Kołobrzegu przyjechały dziewczyny ze Stepnicy. Od pierwszych minut zawodniczki akademii przejęły inicjatywę, ale to zespół przyjezdny w 10 minucie jako pierwszy strzelił do kołobrzeskiej bramki. Do przerwy przegrywały       0 : 1. W drugiej odsłonie zawodniczki znad ujścia Parsęty poprawiły dokładność w grze i koncentrację. Efekty szybko można było zobaczyć na murawie.  Jako pierwsza do bramki rywalek trafiła Kornelia Bińczyk w 49 minucie. Kolejne bramki zdobywały, ponownie Kornelia Bińczyk w 52 minucie, następnie Anna Tabaczyk w 57 minucie, znów Kornelia Bińczyk po raz trzeci w 60 minucie. Natomiast Kinga Kosakowska ustaliła wynik w 73 minucie 5:1 (0:1).

Dziewczyny pokazały, że mecz trwa 80 minut i po słabszej pierwszej połowie potrafiły wyciągnąć wnioski, posłuchały rad szkoleniowca Łukasza Krymowskiego. Na drugą część meczu wyszły podwójnie zmobilizowane  i przechyliły wynik meczu na swoją korzyść.