III liga kobiet: udana inauguracja sezonu !

zzpnSobota, 3 września br. to dzień, w którym na boiska województwa wybiegły III – cio ligowe zespoły kobiece . Nie inaczej było w Kołobrzegu. Drużyna Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg podejmowała u siebie Energetyka Gryfino. Punktualnie o godz. 11 00 zawody rozpoczęły się na Euroboisku.

Już w 3 minucie Kornelia Bińczyk otworzyła wynik spotkania i zdobyła prowadzenie dla kołobrzeżanek. Do przerwy nasza napastniczka jeszcze dwa razy wpisała się na listę strzelczyń i podopieczne Łukasza Krymowskiego schodziły do szatni z trzybramkowym prowadzeniem.

W drugiej odsłonie dziewczyny znad Parsęty kontrolowały przebieg meczu. Ponadto udało się strzelić jeszcze dwie bramki. Najpierw w 46 minucie Kornelia Bińczyk powiększyła swój dorobek bramkowy, a następnie Olga Szpak w 65 minucie ustliła wynik spotkania na 5:0 (3:0).

Po meczu trener przyznał, ” że należy pochwalić cały zespół za konsekwentną grę w defensywie i zaangażowanie podczas meczu”.